Odkrywamy naszego muzycznego headlinera – zespół The Sixpounder. Chłopaki sprawią wam ostry łomot także nie zapomnijcie o stoperach dla swoich pociech – a może i nawet weźcie dla siebie bo nie bierzemy w tym roku jeńców jeśli chodzi o nagłośnienie.

The Sixpounder – polski groove/melodic metalowy zespół z Wrocławia założony w 2006 roku. Przez dwa lata założyciele zespołu – Paweł Ostrowski oraz Filip Sałapa komponowali materiał oraz szukali odpowiednich muzyków. W 2008 roku w pełnym składzie zespół zaczął koncertować.

Poza występami na tak dużych festiwalach takich jak Wacken Open Air czy Przystanek Woodstock grupa ma na swoim koncie trasy z takimi zespołami jak: Vader i Acid Drinkers, dzielił również scenę z Behemoth, Decapitated, Soilwork, czy Parkway Drive oraz zagrał bezpośrednio przed Motörhead.

Sałapa oraz Ostrowski poprowadzili muzyczny flash na największym polskim portalu Onet.pl, zagrali akustycznie na żywo w audycji Michała Prokopowicza na antenie Antyradio, a ich muzyka jest puszczana nawet w tak klasycznej stacji jak Radio ZetGOLD i w popularnej, niemieckiej Metal Only.

 

SPOTIFY: https://play.spotify.com/artist/4C3R2OCA4XGN1K6Cs3jvT

iTUNES: https://itunes.apple.com/pl/artist/the-sixpounder/id440035941