Headlinerem drugiego dnia jest Opus Magnum – roznieśli scenę rok temu – także zapraszamy ich ponownie.

Nie trzeba ich przedstawiać, są bardzo charakterystyczni i można było spotkać ich przechadzających się z siekierką już od rana.

Możecie też kojarzyć ich z KSW, kiedy to do ich utworu miał swoje wejście Damian Janikowski.

Zespół Opus Magnum w którego skład wchodzi Dj Creon, Ematei Duch i Johnny. Ich twórczość charakteryzuje się wyjątkowo mocną, dynamiczną i pełną pozytywnej agresji muzyką, okraszoną rapem i hardcore-ową wokalną ekspresją. W grudniu 2016 roku zespół wydał swój pierwszy album pt. Rok Zero wydany przez Opus Magnum Records.

DJ CREON – Dj i producent muzyczny przez wiele lat związany z grupą Trzeci Wymiar, założyciel zespołu Opus Magnum. Warto wspomnieć, że oprócz produkcji muzycznej, jest również świetnym dj’em, co wyjaśnia jego przywiązanie do wosku. CREON po dziś dzień jest zwolennikiem samplingu i uważa, że sample mają duszę. W produkcjach sygnowanych własnym imieniem nie wyobraża sobie brzmienia bez sampli z wosku. Sprawnie łączy technikę samplingu z przesterowaną elektroniką, co zdecydowanie wyróżnia jego bity spośród innych beatmekerów i nadaje potężne brzmienie produkcjom, czego przykładem jest Opus Magnum.

EMATEI DUCH – Raper oraz autor tekstów. Przed powstaniem Opus Magnum związany z opolską sceną hiphopową. Przez kilka lat był również członkiem wytwórni Dj’a FeeL-X’a Siła Z Pokoju Version Records, w której wydał album pt. Cięty Język. DUCH w swoich tekstach stawia przede wszystkim na treść, ale forma jak i przeróżne zabiegi stylistyczne nie są mu obce.

JOHNY – Wokalista, muzyk, kompozytor. Zanim dołączył do Opus Magnum, związany był z zespołem STAN z którym nagrał trzy albumy. Słynie z niezwykłej elastyczności (mówi się, że potrafi zaśpiewać każdy utwór, za to nie każdy potrafi zaśpiewać utwór Johnego). W swojej pracy wykorzystuje umiejętność gry na instrumentach, tworząc niepowtarzane brzmienia.